Nech prestane klamať. Český expremiér reagoval na manželkine obvinenia

Nech prestane klamať. Český expremiér reagoval na manželkine obvinenia
Zdroj foto: SITA/AP
Bývalý český premiér a predseda ČSSD Jiří Paroubek vyzval manželku Petru, aby predložila dôkazy pre svoje tvrdenie, že mal nelegálne príjmy. Paroubková s týmto tvrdením prišla po tom, čo od Paroubka po desiatich rokoch odišla aj s dcérou. Informoval o tom spravodajský server Aktuálně.cz.

Nech predloží dôkazy

Len niekoľko hodín po tom, čo Paroubkova manželka Petra prišla na serveri Seznam Zprávy s obvinením, že jej manžel mal nelegálne príjmy, zareagoval na toto závažné obvinenie sám Paroubek. "Musím ju vzhľadom na závažnosť jej tvrdení vyzvať, nech predloží dôkazy o mojej údajnej trestnej činnosti Polícii ČR, a pokiaľ také dôkazy nemá, nech prestane klamať," napísal Paroubek v piatok na svoj web Vaše věc.

Paroubek spochybňuje tvrdenie svojej manželky argumentom, že s obvinením prišla v čase, keď sa on uchádza o hlasy voličov v októbrových senátnych voľbách. Poukazuje pritom na to, že 10. augusta mu prostredníctvom svojich advokátov v liste ponúkala spoluprácu na volebnej kampani.

Chce sa vrátiť na scénu

Jiří Paroubek stál na čele vlády ČR v rokoch 2005-2006. Potom do roku 2013 pôsobil ako poslanec českého parlamentu. Kandiduje v tohtoročných voľbách do Senátu, prostredníctvom ktorých sa chce pokúsiť o politický comeback.

S manželkou Petrou sa zosobášil v roku 2007, majú spolu osemročnú dcéru Margaritu. Paroubková od manžela pred rokom a pol odišla. V rozhovore pre Seznam Zprávy Paroubková naznačila, že sa stala obeťou domáceho násilia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá