Kočnerovi zaistili majetok, potvrdila špeciálna prokuratúra

Aktualizované:
Kontroverznému podnikateľovi Marianovi Kočnerovi, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný vo veci zmeniek, zaistili majetok. Rozhodnutie, či zostane vo väzbe, alebo bude stíhaný na slobode, oznámi sudca v najbližších dňoch.

Rozhodne sa v najbližších dňoch

"V súvislosti s trestnou vecou týkajúcou sa prevodu nehnuteľností v katastrálnom území Donovaly, za pokračujúci zločin neodvedenia dane a poistného vydal 23. júla prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry uznesenie na zaistenie majetku obvineného M. K. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme v súčasnosti uvádzať podrobnosti," uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Zaistený majetok sa má týkať podľa mediálnych informácií minimálne jeho nehnuteľností na Donovaloch, v bratislavskom Novom Meste, Čunove i Bernolákove. Kočner je vo väzbe vo veci zmeniek v prípade TV Markíza.

Rozhodnutie, či zostane vo väzbe, alebo bude stíhaný na slobode, oznámi sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici písomne v najbližších dňoch. Takto sa rozhodol v stredu po dvoch hodinách neverejného zasadnutia, na ktoré Kočner, obvinený v kauze falšovania tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur, neprišiel.

Prokurátor nevidí dôvod na zmenu

Podľa obhajcov je to jeho právo, ktoré využil. "Uplynul iba mesiac od rozhodnutia Najvyššieho súdu SR, nevidím žiadnu podstatnú zmenu skutočností, ktoré by mali vplyv na prepustenie obvineného z väzby," reagoval vtedy prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta.

Ako dodal, hoci ŠTS neviaže žiadna lehota, "sám som zvedavý, uznesenie budem netrpezlivo očakávať". Domnieva sa, že sa tak stane tento týždeň.

Podnikateľ je vo väzbe preto, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá