Na Hornej Nitre vrazil vlak do nákladného auta, zranili sa dvaja ľudia

Aktualizované:
Na Hornej Nitre vrazil vlak do nákladného auta, zranili sa dvaja ľudia
Zdroj foto: facebook.com/prezidiumhazz
Zrážka nákladného auta s vlakom, ku ktorej došlo v pondelok dopoludnia v katastri Zemianskych Kostolian v okrese Prievidza, si vyžiadala zranenie dvoch ľudí, uviedol Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

"Vodič nákladného auta utrpel poranenie hlavy a chrbta, starší pán z vlaku utrpel poranenie chrbta. Oboch transportovali do nemocnice v Bojniciach," spresnil ďalej Minár. Záchranárom nahlásili pôvodne ešte zranenie ďalších dvoch osôb z vlaku, tie však podľa Minára odmietli ošetrenie na mieste a transport do nemocnice.

Nákladné vozidlo zostalo po zrážke s vlakom, v ktorom sa viezlo 59 cestujúcich, prevrátené v priekope. Hasiči vodiča z havarovaného vozidla vyslobodili pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia. Zároveň poskytli zraneným prvú pomoc, ozrejmil hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Pôvodne mali na miesto vyslať evakuačný autobus, ten však podľa slov Petríka odvolali, keďže k zrážke došlo blízko železničnej stanice, cestujúci sa tam presunuli sami. "Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania," dodal trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá