Skúsili zaklopať. Slováci sa v Afrike stretli s Obamovou babkou

Skúsili zaklopať. Slováci sa v Afrike stretli s Obamovou babkou
Zdroj foto: SITA/AP
Členovia a členky výpravy KETANGA 2018, ktorú zorganizovala Katedra regionálnej geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, navštívili v Keni Sarah Obamovú, starú mamu bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu.

Všetci sa jej predstavili menom

"Keď sme prechádzali dedinkou Ngyia, expedičný šofér nás upozornil, že tu má farmu stará mama bývalého amerického prezidenta. Tak sme si povedali, že skúsime zaklopať na bránu pani Obamovej. Bol to taký spontánny, trochu bláznivý nápad a podarilo sa... O pár minút nás bola ochotná prijať," prezradil Ladislav Tolmáči, vedúci akademickej expedície, ktorá momentálne smeruje do susednej Tanzánie.

"Pani Obamová je stále vitálnou dámou, ktorej sme sa všetci osobne predstavili menom a zároveň krátko predstavili Slovensko," doplnil Tolmáči.

Starká Sarah

Sarah Obamová má 96 rokov a stále žije na svojej farme neďaleko Viktóriinho jazera v Keni. V súčasnosti sa venuje najmä pomoci vdovám a sirotám, pričom z charitatívnej činnosti financuje aj vzdelávanie detí. V novembri 2014 dostala za túto prácu Pioneer Award od Organizácie Spojených národov.

Sarah Obamová bola treťou manželkou starého otca bývalého amerického prezidenta a napriek tomu, že nie je jeho pokrvnou príbuznou, hovorí jej Barack Obama "starká Sarah". V areáli jej farmy je pochovaný manžel pani Obamovej aj jej nevlastný syn - prezidentov otec, ktorý v osemdesiatych rokoch zahynul pri automobilovej nehode.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá