ČSSD vyzvalo Ratha, aby sa vzdal poslaneckého mandátu

SITA
18.5.2012 18:50

Po stretnutí grémia to uviedol predseda sociálnych demokratov Bohuslav Sobotka. Podľa neho by mal Rath odísť z politiky a hájiť sa pred súdom ako ktorýkoľvek iný občan.

ČSSD vyzvalo Ratha, aby sa vzdal poslaneckého mandátu
CTK

"Dnes sa prvýkrát od udalosti, ktorá sa týka zatknutia bývalého hajtmana Davida Ratha, zišlo politické grémium ČSSD. Zaoberali sme sa vzniknutou situáciou, pokladáme ju za veľmi vážnu," povedal šéf sociálnych demokratov. Zároveň dodal, že grémium vyzvalo Ratha, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. "Obvinenia proti Davidovi Rathovi sú natoľko závažné, že nie je možné, aby pokračoval vo výkone akejkoľvek verejnej funkcie," zdôraznil Sobotka.

Sobotka v stredu večer potvrdil, že poslanec Rath sa vzdal funkcie v strane i postu hajtmana Stredočeského kraja a taktiež aj členstva v strane. Reagoval tak na Sobotkovu výzvu po jeho pondelkovom zadržaní so sedemmiliónovým úplatkom a stredajšom uvalení vyšetrovacej väzby.

Rath je doktorom medicíny a členom ČSSD je šesť rokov. Krátko bol aj ministrom zdravotníctva vo vláde premiéra Jiřího Paroubka. Počas svojho neskoršieho pôsobenia v parlamente sa preslávil viacerými kontroverznými vyjadreniami na adresu svojich kolegov. Ako hajtman Stredočeského kraja pôsobil od roku 2008 a patril medzi popredných predstaviteľov ČSSD.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok