Zastrašoval dlažobnými kockami? Na Fica podali trestné oznámenie

Aktualizované:
Občianska iniciatíva a organizátori protestov Za slušné Slovensko podali na generálnej prokuratúre trestné oznámenie na poslanca a predsedu strany Smer Roberta Fica za šírenie poplašnej správy a ohováranie. Fico v reakcii uviedol, že "by ho skôr zaujímalo", prečo sa organizátori doteraz nevyjadrili k podozreniam v súvislosti s prezidentom Andrejom Kiskom.

Snažil sa ľudí zastrašiť?

Ako pred jeho podaním povedal pre médiá pred budovou prokuratúry Juraj Šeliga z iniciatívy Za slušné Slovensko, "viedlo nás k tomu to, že poslanec Fico ešte vtedy, keď bol premiér, sa snažil ľudí zastrašiť. Dobre si všetci pamätáte dlažobné kocky pred úradom vlády, bezpečnostnú radu štátu, chaos a jeho slovami snahu o destabilizáciu krajiny. Na to je v Trestnom zákone paragraf a to je šírenie poplašnej správy." Dodal, že počas všetkých zhromaždení sa podľa informácií od polície nestal ani jeden incident.

Trestné oznámenie podali v mene všetkých vyše 150 organizátorov protestov, ktorí, ako zdôraznil Šeliga, ich organizovali zadarmo. Zároveň avizoval, že iniciatíva Za slušné Slovensko nikam neodchádza a budúci piatok o 17:00 bude pochod Za slušné Slovensko v Bratislave a ďalších mestách, pravdepodobne v Banskej Bystrici a Košiciach.

TOP videá

Kto je kým platený

Fico v reakcii uviedol, že "by ho skôr zaujímalo", prečo sa organizátori doteraz nevyjadrili k pozoreniam v súvislosti s prezidentom Andrejom Kiskom. "Mám taký pocit, že to bolo urobené len preto, že sme prišli s tlačovou konferenciou o prezidentovi",  povedal. Fico víta podanie trestného oznámenia na jeho osobu. Ako povedal, teraz budem mať aspoň právo hovoriť, kto je kým platený, akí poradcovia sa tu pohybovali, ako sa pripravovali billboardy.

„Ak to chcú, môže to byť predmetom verejnej diskusie,“ uviedol Fico s tým, že prečo tí, ktorí podali na neho trestné oznámenie, sa nevyjadrili aj k prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi. „Hovorme o všetkých rovnako,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá