Počas hodiny telocviku skolaboval ôsmak, oživovali ho márne

Počas hodiny telocviku skolaboval ôsmak, oživovali ho márne
Zdroj foto: TASR (Ilustračné)
Ani veľké úsilie zdravotníkov nestačilo po tom, ako na jednej zo špišských základných škôl skolaboval žiak ôsmeho ročníka. Nešťastie sa stalo počas hodiny telesnej výchovy, na ktorej žiakov údajne testovali - okrem iného museli i behať.

Nešťastie sa odohralo na Základnej škole Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi. Ako uviedla hovorkyňa Falck Emergency Katarína Načiniaková, chlapca sa nepodarilo oživiť a lekár musel skonštatovať smrť.  Tragické nešťastie sa odohralo v utorok pred obedom na multifunkčnom ihrisku školy. "Posádka rýchlej lekárskej pomoci Spišská Nová Ves bola privolaná k žiakovi ôsmeho ročníka, ktorý údajne po behu skolaboval," povedala Načiniaková.

Ako ďalej doplnila hovorkyňa, po príchode sa na mieste nachádzal chlapec, u ktorého začala posádka ihneď s resuscitáciou. "Ani po veľkom úsilí našich kolegov sa chlapca nepodarilo oživiť, lekár musel skonštatovať smrť," uzavrela Načiniaková.

Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová doplnila, že obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať pitvu. "Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenie a podľa výsledkov pitvy rozhodne o ďalšom postupe," uviedla s tým, že vzhľadom na prebiehajúce úkony a citlivosť uvedeného prípadu nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá