Sestru holandskej kráľovnej našli mŕtvu, mohlo ísť o samovraždu

Sestru holandskej kráľovnej našli mŕtvu, mohlo ísť o samovraždu
Zdroj foto: SITA/AP
Sestru holandskej kráľovnej Máximy našli mŕtvu v jej byte v Buenos Aires.

Pracovala pre kanceláriu argentínskeho prezidenta

Najmladšiu sestru holandskej kráľovnej Máximy objavili bez známok života v jej byte v argentínskej metropole Buenos Aires. Stredajšiu smrť 33-ročnej Inés Zorreguietaovej, pravdepodobne spôsobenú samovraždou, potvrdila vo štvrtok bez ďalších podrobností hovorkyňa holandského kráľovského paláca Trudy Hulscherová. Informovala o tom agentúra AP. Inés Zorreguietaová bola psychologičkou pracujúcou pre kanceláriu argentínskeho prezidenta. Pracovala tiež pre argentínske ministerstvo sociálneho rozvoja a úrad OSN v Paname.

So svojou staršou sestrou, holandskou kráľovnou Máximou, mala Inés blízky vzťah. Bola družičkou na jej svadbe s holandským kráľom Viliamom Alexandrom, a tiež krstnou matkou jej tretieho dieťaťa, princeznej Ariany. Obe sestry pochádzali z Argentíny, pričom ich otcom bol niekdajší argentínsky minister poľnohospodárstva Jorge Zorreguieta, ktorý zomrel vlani vo veku 89 rokov na leukémiu.

Kráľovná zrušila svoj plánovaný program

Holandská kráľovná Máxima v dôsledku úmrtia svojej sestry zrušila až do konca budúceho týždňa všetok svoj plánovaný program vrátane návštev Litvy, Lotyšska a Estónska, na ktorých mala sprevádzať svojho manžela, kráľa Viliama Alexandra, informovala agentúra DPA.

Kráľovskej rodine už kondoloval aj holandský premiér Mark Rutte, podľa ktorého bola správa "obrovským šokom". Holandská verejnoprávna televízia NOS uviedla, že Inés mala duševné problémy, v súvislosti s ktorými podstupovala liečbu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá