Známa módna návrhárka je mŕtva, zrejme spáchala samovraždu

Vo veku 55 rokov zomrela americká návrhárka Kate Spadeová, ktorá sa preslávila tvorbou kabeliek. Zosnulá dizajnérka po sebe zanechala manžela a jednu dcéru.

Návrhárku našli mŕtvu v jej newyorskom byte. Informovala o tom tamojšia polícia s tým, že dizajnérka si siahla na život. Návrhárka Katherine Noel Brosnahanová vytvorila značku Kate Spade New York zameriavajúcu sa predovšetkým na dizajn kabeliek, ktoré začala tvoriť v deväťdesiatych rokoch. Postupne do svojho portfólia zahrnula aj oblečenie, posteľnú bielizeň, šperky a voňavky.

Päťdesiatpäťročnú dizajnérku našla v byte na Park Avenue predpoludním miestneho času domáca. Oddelenie polície mesta New York úmrtie návrhárky potvrdilo. Spade začínala svoju umeleckú kariéru v roku 1986 ako redaktorka odevných doplnkov pre neskôr zrušený magazín Mademoiselle, z ktorého v roku 1991 odišla.

Od roku 1993 sa spolu so svojím manželom začala venovať navrhovaniu kabeliek, vytvorila vlastnú značku a postupne sa ustálila medzi najväčšími menami v americkom odevnom svete. Jej dizajnom dominovali veselé farby a potlač. Značka Kate Spade New York má viac ako 140 predajní na území Spojených štátov a ďalších 175 po celom svete.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá