Zabitý Filipínec chodieval do kostola, rozlúčia sa s ním v Bratislave

Zabitý Filipínec chodieval do kostola, rozlúčia sa s ním v Bratislave
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Pohrebná rozlúčka s Filipíncom Henrym Acordom sa uskutoční v sobotu 9. júna o 13.00 h v Kostole sv. Ladislava v Bratislave, kam zosnulý chodieval na sväté omše do spoločenstva anglicky hovoriacich veriacich. Rakva bude neskôr prevezená do jeho vlasti.

Henryho, ktorý sa v sobotu 26. mája v nočnej Bratislave zastal obťažovaných žien, dokopal 28-ročný Slovák Juraj. Prípad vyvolal na Slovensku veľké pohoršenie.

O vedenie pohrebných obradov arcibiskup Stanislav Zvolenský požiadal otca Benjamína Kosnáča, ktorý sa v Bratislave stará o anglicky hovoriacich katolíkov. Zvolenský na stretnutí s najbližšími príbuznými Henryho Acordu vyjadril hlbokú účasť na bolesti rodiny. "Veľmi sa ma dotkol žiaľ týchto ľudí, zároveň však aj svedectvo úprimnej viery, ktorá vyznela z rozhovoru s nimi, a zo spôsobu ich správania," podotkol bratislavský arcibiskup. Ako doplnil, ide o pokorných, tichých a láskavých kresťanov, ktorí s bolesťou, ale bez nenávisti či túžby po pomste nesú túto tragédiu.

"Poďakoval som im za svedectvo ich syna a brata, ktorý sa zastal žien obťažovaných násilníkom. A s pocitom zahanbenia som ich požiadal o odpustenie za to, čo sa Henrymu stalo v našom meste," povedal Zvolenský. Počas dní do pohrebu sa spoločenstvo filipínskych katolíkov stretáva vždy o 18.00 h na mieste, kde Filipínec zomrel, aby sa za neho modlili ruženec. "Henryho smrť nech je pre nás všetkých vážnym varovaním. Pred šírením neúcty, ktorá prenikla do našich vzťahov, pred aroganciou, ktorá si presadzuje svoje za akúkoľvek cenu a pred poklesom pohostinnosti voči cudzincom. Veriacich veľmi prosím o modlitbu za zosnulého i za jeho príbuzných," dodal Zvolenský.

Dvadsaťosemročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda mal v sobotu 26. mája nadránom napadnúť na Obchodnej ulici v Bratislave Filipínca, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien. Filipínec následkom zranení podľahol vo štvrtok 31. mája v ružinovskej nemocnici.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá