Skripaľová prehovorila s médiami, nevylúčila návrat do Ruska

Od útoku na dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju uplynuli takmer tri mesiace. Oboch Rusov medzičasom prepustili z nemocnice. Skripaľova dcéra ponúkla agentúre Reuters exkluzívne vyhlásenie.

Julija, v rozhovore uviedla, že jej "život sa obrátil hore nohami" a do budúcnosti dúfa v návrat do Ruska. Po útoku má šťastie, že je nažive". Išlo o jej prvé vyjadrenie pre médiá od otravy. Poďakovala sa ruskému veľvyslanectvu za ponuku pomoci, ale povedala, že s otcom "nie sú pripravení, aby ju prijali". Rovnako vzdala hold všetkým, ktorí sa o ňu po útoku starali. "Máme obaja také šťastie, že sme prežili tento pokus o vraždu. Naše zotavovanie bolo pomalé a mimoriadne bolestivé," uviedla 33-ročná Julija, ktorú prepustili z nemocnice 9. apríla. Jej otec opustil nemocnicu 18. mája.

Obaja boli celé týždne hospitalizovaní v kritickom stave po tom, ako ich našli 4. marca v bezvedomí v meste Salisbury, Julija sa bude podľa vlastných slov starať o 66-ročného otca dovtedy, kým sa úplne nezotaví. Požiadala tiež o rešpektovanie ich súkromia.

Spravodajský server BBC uvádza, že oboch presťahovali do bezpečných lokalít, ale nie je jasné, či sa zdržiavajú na jednom mieste. Prípad otravy bývalého agenta a jeho dcéry vyvolal diplomatickú roztržku medzi Západom a Moskvou. Británia obvinila Rusko z útoku na Skripaľovcov s použitím nervovoparalytickej látky novičok, ktorá bola vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze. Moskva však akúkoľvek zodpovednosť odmieta.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá