V Česku sa zrazili vlaky, hlásia zranených. Na vine má byť strojvodca

Štrnásť ľudí utrpelo zranenia pri zrážke dvoch osobných vlakov, ku ktorej došlo vo štvrtok dopoludnia v Juhočeskom kraji. Denníku Právo to povedala hovorkyňa záchranárov Petra Kafková. Jedného zo zranených musel do nemocnice previezť vrtuľník, uviedol server Novinky.cz.

Na mieste kolízie vlakov spoločnosti GW Train, ku ktorej došlo o 8.46 h pri obci Mříč, zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému. Zrážku vlakov zrejme zapríčinil jeden zo strojvodcov, ktorý prešiel návestidlo v polohe stoj, povedal Rádiožurnálu Českého rozhlasu hovorca Správy železničnej dopravnej cesty Marek Illiáš.

Podľa miestnej polície v oboch súpravách cestovalo približne 50 ľudí vrátane detí z materskej škôlky. Jeden vlak išiel z obce Volary do Českých Budějovíc a druhý z Českých Budějovíc do stanice Černý Kříž. "Škody budú v miliónoch korún. Premávka na trati je prerušená," uviedol hovorca českej Traťovej inšpekcie Martin Drápal. K vykoľajeniu vlakov podľa neho zrejme nedošlo. Škody boli predbežne vyčíslené na šesť miliónov českých korún.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá