Známu seriálovú herečku zatkli pre zneužívanie žien v tajnom spolku

Známu seriálovú herečku zatkli pre zneužívanie žien v tajnom spolku
Zdroj foto: SITA/AP
Americkú herečku Allison Mack zadržala polícia, pretože údajne spoluviedla tajný spolok, ktorý sexuálne zneužíval ženy. Tridsaťpäťročnú herečku, ktorá sa preslávila najmä v seriáli Smallville, obvinili zo spiknutia a kupliarstva. V prípade dokázania viny jej hrozia desiatky rokov za mrežami, uviedla televízia CNN.

Herečka bola podľa prokuratúry spolupracovníčkou už predtým zadržaného Keitha Ranierea, ktorý vytvoril spoločnosť, do ktorej pod zámienkou sebazdokonalovacích cvičení lákal ženy. Cvičenia však podľa vyšetrovateľov spočívali predovšetkým v sexuálnych stykoch s Ranierom, ktorý bol jediným mužom v spolku. Nové ženy v spolku boli titulované ako otrokyne, zatiaľ čo tie, ktoré priviedli ďalšie ženy, boli oslovované ako pani.

Allison Mack sa podľa prokuratúry podieľala na získavaní nových členiek spolku. "Ako uvádza obvinenie, Allison Mack realizovala nábor členiek do skupiny, kde mali ženy dostávať rady, ale v skutočnosti skupinu tvoril a viedol len Keith Raniere. Obete boli zneužívané, a to sexuálne, ale aj pracovne, k úžitku obvinených," povedal médiám prokurátor Richard Donoghue.

Spoločnosť nazvaná Nxivm podľa neho fungovala na báze pyramídovej schémy. Navyše, nové členky museli zaplatiť tisíce dolárov za možnosť vstúpiť a zúčastniť sa údajných cvičení.

Allison Mack diváci poznajú ako Chloe Sullivanovú zo seriálu Smallville, v ktorom odohrala asi dvesto dielov. Objavila sa aj v ďalších televíznych seriáloch ako Stúpenci zla a Siedme nebo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá