Polícia pochytala časť okoličányovcov, ktorých odsúdil Najvyšší súd

Aktualizované:
Národná kriminálna agentúra zadržala piatich členov skupiny okoličányovcov. Najvyšší súd ich minulý týždeň odsúdil na niekoľkoročné tresty. Na svojom facebookovom profile o tom informuje polícia. Boss Róbert Okoličány, ktorý mal nastúpiť na doživotný trest a ktorého útek mal silnú spoločenskú odozvu, medzi nimi nie je.

Ako informovala polícia, zadržaní boli: Ľubomír Bialko (odsúdený na 12,5 roka), Pavol Karas (12 rokov), Jaroslav Janoščák (11 rokov), Martin Mika (8 rokov) a Ľuboš Vasiľov (5 rokov).

Najvyšší súd 11. apríla potvrdil v kauze východoslovenskej zločineckej skupiny vedenej Róbertom Okoličánym tri doživotné tresty. Odsedieť si ich za rôzne trestné činy majú okrem samotného šéfa skupiny aj Róbert Nigut a Jaroslav Potučko. Ďalší obžalovaní v tomto prípade dostali tresty v rozmedzí od 24 a pol roka nepodmienečne až po podmienečné tresty.

Najvyšší súd zároveň nariadil obžalovaným okamžite výkon trestu a tiež nariadil ich dodanie do výkonu trestu, keďže obžalovaní boli v tomto prípade stíhaní na slobode. Róbert Okoličány nenastúpil do väzenia a podľa medializovaných informácií ušiel do zahraničia. Jaroslava Potučka polícia dodala do výkonu trestu ešte v stredu a Róbert Nigut je už dlhodobo na úteku a pátra po ňom Interpol.

Ako uviedla polícia v súvislosti s odsúdenými, nemali žiadne zákonné oprávnenie sledovať a zadržať tieto osoby ešte pred vynesením právoplatného rozsudku a vydaním zatýkacieho rozkazu súdom.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá