Prípravy samitu Trumpa a Kima napredujú, vyberá sa jeho dejisko

7.4.2018 18:55

Predstavitelia USA a KĽDR vedú tajné konzultácie o pripravovanej schôdzke lídrov oboch krajín, pričom ako možné dejisko jej konania sa spomína aj Ulanbátar. Informovala o tom televízia CNN.

Prípravy samitu Trumpa a Kima napredujú, vyberá sa jeho dejisko
Foto: SITA/AP

Podľa zdroja, na ktorý sa televízia odvolala, to svedčí o tom, že prípravy na dlhoočakávaný samit napredujú. CNN uviedla, že v rámci príprav schôdzky lídrov sa tímy USA a KĽDR skontaktovali niekoľkokrát, a to aj na úrovni expertov tajných služieb oboch krajín.

Vyjednávači absolvovali aj spoločné stretnutie v tretej krajine. Zatiaľ však nedospeli k dohode, kde sa uskutoční stretnutie prezidenta USA Donalda Trumpa a vodcu KĽDR Kim Čong-una. Severokórejská strana trvá na tom, aby sa schôdzka konala v Pchjongjangu, na čo však Biely dom podľa CNN sotva pristúpi. V rámci možných variantov sa hovorí aj o metropole Mongolska.

CNN dodala, že keď sa USA a KĽDR dohodnú na mieste schôdzky, spresní sa jej termín a bližšie sa špecifikuje aj okruh tém rokovania. Podľa CNN sa ako termín Trumpovho stretnutia s Kimom zvažuje najnovšie koniec mája a začiatok júna. Jednou z hlavných tém ich rozhovoru by mala byť denuklearizácia Kórejského polostrova.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok