Gardisti sa pripravujú na misiu, reagujú tak na Trumpovu výzvu

Americké štáty Arizona a Texas pripravujú nasadenie členov Národnej gardy do oblasti americko-mexických hraníc. Reagujú tým na výzvu prezidenta Donalda Trumpa. Ten chce posilnením ochrany na hraniciach zabrániť pašovaniu drog a zastaviť prúd migrantov.

Americké štáty Arizona a Texas vyšlú budúci týždeň na americko-mexickú hranicu 400 príslušníkov národnej gardy. Ide o reakciu na výzvu prezidenta Donalda Trumpa, ktorý žiadal nasadiť vojakov na boj proti obchodovaniu s drogami a nelegálnemu prisťahovalectvu.

Guvernér Arizony Doug Ducey potvrdil nasadenie približne 150 mužov. Texaská Národná garda oznámila, že na stráženie hraníc už vojakov vyslala a počas nasledujúcich 72 hodín plánuje umiestniť 250 vojakov. Minister obrany James Mattis v piatok večer miestneho času schválil platy pre až 4000 príslušníkov Národnej gardy z rozpočtu Pentagónu do konca septembra.

Americký prezident Donald Trump v stredu podpísal nariadenie o vyslaní Národnej gardy na hranicu s Mexikom v rámci boja s ilegálnou migráciou. "Situácia na hranici dosiahla krízový bod," uviedol Trump. Šéf Bieleho domu vyzval, aby bolo na stráženie mexicko-americkej hranice nasadených 2000-4000 príslušníkov Národnej gardy. Podľa nariadenia musí ministerstvo obrany podporovať ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť pri zabezpečovaní južnej hranice USA tak, aby sa zastavil prílev ľudí a drog.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá