Briti prezerajú ruské lietadlo, Kremeľ to označil za poslednú provokáciu

Briti prezerajú ruské lietadlo, Kremeľ to označil za poslednú provokáciu
Zdroj foto: SITA (ilu)
Britská polícia prehľadáva na londýnskom letisku lietadlo ruských štátnych aerolínií Aeroflot. Informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničných vecí, pričom tento krok označilo za "poslednú provokáciu" zo strany Londýna.

Moskva za provokáciu zo strany Veľkej Británie označuje aj otrávenie bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa, z ktorého Londýn obviňuje Rusko. Podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Marie Zacharovej Londýn zatiaľ nespresnil, z akého dôvodu britskí policajti ruské lietadlo kontrolujú.

Skripaľa otrávili začiatkom marca v anglickom meste Salisbury nervovoparalytickou látkou sovietskej výroby novičok, pričom podľa Londýna šlo o útok zo strany Ruska. Moskva to odmieta a naznačuje, že môže ísť naopak o akciu britských tajných služieb namierenú proti Rusku.

Zacharová neuviedla, na ktorom londýnskom letisku má kontrola prebiehať, agentúra Associated Press však vypátrala, že let z londýnskeho letiska Heathrow do Moskvy má prílet do ruského hlavného mesta posunutý už o tri hodiny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá