Kažimír navštívil Ománsky sultanát, o Slovensko je záujem

Kažimír navštívil Ománsky sultanát, o Slovensko je záujem
Zdroj foto:
Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír je na oficiálnej návšteve Ománskeho sultanátu. Na úvod sa stretol s ministrom pre finančné záležitosti Darwishom Al-Balushim, s ktorým spoločne podpísali zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia.

Ide v poradí už o 69 krajinu, s ktorou má Slovenská republika uzatvorenú takúto dohodu. Ďalej absolvoval sériu rokovaní s predstaviteľmi ománskej vlády.

Podpis zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia prinesie najmä rozšírenie a posilnenie podnikateľských vzťahov medzi Ománom a Slovenskom. V najbližších mesiacoch by mala byť zmluva rozšírená o ďalšie body, ktoré zahŕňajú podmienky BEPS. Ománsky minister ocenil ekonomické úspechy Slovenska a potvrdil, že vidí mnoho oblastí na vzájomnú spoluprácu. Zaujal ho aj projekt Hodnoty za peniaze, ktorý sa zameriava na efektívnejšie využívanie verejných financií. Spolupráca sa však črtá aj v daňovej oblasti, s dôrazom na DPH, ktorú chce Omán v blízkej dobe zaviesť.

Počas rokovania s ministrom obchodu a priemyslu bola otvorená aj téma obnovenia zmluvy na ochranu investícií, o ktorú majú obe strany veľký záujem, najmä kvôli možnostiam investovania.

Do Ománu prišla aj podnikateľská delegácia zo Slovenska, v ktorej je viac ako 20 spoločností z rôznych oblastí hospodárstva. Počas podnikateľského fóra na pôde Ománskej obchodnej a priemyselnej komory mali možnosť predstaviť svoje firmy a hovoriť s podnikateľmi z Ománu. Ománsky sultanát chce v najbližších rokoch rozvíjať najmä rybolov, turizmus, logistiku, oblasť potravinárstva a malé a stredne podnikanie.

"Som rád, že sa môžeme podeliť o naše skúsenosti a úspechy. S Ománom máme veľa spoločného a verím, že naša návšteva zintenzívni vzájomnú spoluprácu a prinesie aj veľa nových projektov, ktoré tu dohodnú naši podnikatelia," uviedol Kažimír.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá