Šesť mŕtvych a ťažko ranení. V Česku zabíjal výbuch v továrni

Česko sa spamätáva z tragédie. Pri výbuchu v areáli chemického závodu v obci Kralupy nad Vltavou zahynulo najmenej šesť ľudí a viacerí boli ťažko zranení. Potvrdila to hovorkyňa stredočeských hasičov Vladimíra Kereková.

Explózia v areáli chemičky Synthos sa ozvala okolo 10.00 h. Nastala zrejme v časti chemických výrob. Starosta mesta Petr Holeček uviedol, že explodovala nádrž, ale ďalšie nebezpečenstvo nehrozí a obyvatelia v okolí nie sú obmedzení.
"Podľa prvých informácií od hasičských jednotiek bolo nájdených šesť mŕtvych osôb. Ďalší sú zranení. Viac informácií zatiaľ nemáme," uviedla hovorkyňa hasičov Vladimíra Kereková.

"Vyslali sme štyri posádky záchranárov a vrtuľník. Podrobnejšie informácie zatiaľ nemáme," uviedla pre Novinky hovorkyňa záchranárov Petra Effenbergerová. Chemička Synthos je poľská súkromná spoločnosť, ktorá je podľa svojej webovej stránky výrobcom emulzného kaučuku a spenovateľného polystyrénu. Hasiči tam zasahovali už v roku 2005, keď sa pri výbuchu zranili dvaja ľudia.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá