Nemá to logiku, priznala opozícia. Schôdza o odvolaní Fica nebude

Mimoriadna schôdza, ktorá sa mala uskutočniť v pondelok s cieľom vysloviť premiérovi Robertovi Ficovi nedôveru, nebude. Opoziční poslanci, ktorí rokovanie iniciovali, na piatkovom zasadnutí grémia informovali, že podpisy sťahujú.

"Urobíme všetky kroky, aby táto schôdza nebola. Lebo nemá žiadnu logiku odvolávať premiéra, ktorý demisiu podal a bola aj prezidentom Andrejom Kiskom prijatá," povedal ešte vo štvrtok podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi, a teda aj celej vláde, prišiel po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a po zverejnení Kuciakovho nedokončeného článku. V tom zavraždený novinár píše aj o údajnom prepojení vládnych politikov na kalábrijskú mafiu. Opozícia vyhlásila, že premiérovi a vláde nedôverujú, a že kabinet stratil legitimitu.


Na rokovaní grémia informovali i o priebehu rekonštrukcie parlamentného bufetu a jedálne, ktoré sú zatvorené už od jesene. Podľa Kostelníka by sa mali opätovne otvoriť v máji.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá