Pellegriniho poverili zostavením vlády, Fico podal demisiu

Robert Fico končí, novým šéfom vlády bude Peter Pellegrini. Zostavením vlády ho v Prezidentskom paláci poveril Andrej Kiska. Fico zároveň do rúk prezidenta podal svoju demisiu a zároveň demisiu vlády.

Nikam neodchádzam

Bývalý premiér Robert Fico chce byť ako predseda Smeru-SD aktívny v politickom živote. Prezidenta SR Andreja Kisku, opozíciu i verejnosť uistil, že nikam neodchádza. Kiskovi poďakoval za spoluprácu a budúcemu predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu zablahoželal s tým, že mu bude držať chrbát. Fico zdôraznil, že jeho demisia bola suverénna.

Stále je presvedčený, že predčasné voľby by neboli dobrým riešením. "Pretože by to pre krajinu bolo nestabilné, predstavte si tých pánov a dámy z opozície, ktorých nebudem osobne menovať, ako by vládli," povedal Fico s tým, že by to bolo pre Slovensko nedobrým riešením.

Pellegrinimu budú pomáhať

Ako bývalý premiér chce Pellegrinimu držať chrbát a tlačiť na priority Smeru-SD. Ako šéf najsilnejšej politickej strany na Slovensku naďalej plánuje garantovať jasnú proeurópsku orientáciu štátu. "Urobíme všetko v koaličnej rade, ktorá sa stretne v krátkom čase, aby nový premiér mohol pánovi prezidentovi priniesť nejaký návrh, ktorý bude riešiť, kto každý by mohol byť v novej vláde," uviedol Fico. Šéf Smeru-SD sa spolieha na Pellegriniho profesionalitu, označil ho za osobného priateľa. "Budeme mu všetci pomáhať," uistil.

Fico uznal, že s Kiskom mali v mnohých oblastiach rôzne názory, no v téme zahraničnej politiky sa zhodli. "A ja budem stále politicky aktívny, možno sa čoskoro uvidíme na nejakej tlačovej konferencii," odkázal novinárom.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá