Je jedno, kto bude premiérom. Dosadia si bábky, myslí si OĽaNO

Je jedno, kto bude premiérom. Dosadia si bábky, myslí si OĽaNO
Zdroj foto: SITA/Diana Černáková
Hnutie OĽaNO by bolo rado, keby súčasná politická situácia neodradila ľudí od ďalších zhromaždení, ktoré sa uskutočnia naprieč celým Slovenskom i v zahraničí už tento piatok 16.3. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič verí, že táto situácia ľudí nezlomí a prídu do ulíc v ešte hojnejšom počte. Uviedol to počas brífingu v Bratislave.

Boja sa demonštrujúcich ľudí

"Nebyť ľudí na námestiach, Robert Fico by zo svojej funkcie nikdy neodišiel. Oplatí sa bojovať. To, že podal demisiu, je zásluhou ľudí z ulice," povedal poslanec NR SR Gábor Grendel. Matovič poznamenal, že Fico, Andrej Danko a Béla Bugár "ponížili a oklamali človeka, ktorý túži po čistej politike."

Podľa neho je to na ľuďoch, či povedia jasné nie. "Boli by sme radi, keby to ľudí neodradilo od protestov. My ako opozícia máme obmedzené možnosti. Jediní, ktorých sa títo ľudia boja, sú pokojne demonštrujúci ľudia na uliciach," uviedol Matovič. Podľa neho nemôže byť slušná časť Slovenska ticho.

Naďalej chcú vyšetriť vraždu Kuciaka

Líder hnutia OĽaNO sa dotkol aj bývalého predsedu vlády Fica a jeho nového nástupcu Petra Pellegriniho. "Fico s Kaliňákom si dosadia bábky, ktoré budú ovládať," poznamenal Matovič. Podľa predsedníčky poslaneckého klubu OĽaNO Veroniky Remišovej Fico priznal, že Slovensko je v kríze.

"Namiesto toho, aby hľadal riešenia, obviňoval opozíciu alebo novinárov. V podstate je jedno, či bude premiérom Fico alebo niekto iný z jeho strany," povedala. Poslanec NR SR Ján Budaj si myslí, že Pellegrini bude len "bábkou, ktorá bude plniť úlohy Fica".

Remišová zároveň doplnila, že hnutie OĽaNO chce naďalej vyšetriť vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka. "Na to však potrebujeme vymeniť policajného prezidenta Tibora Gašpara," poznamenala. Podľa Matoviča Béla Bugár svojim rozhodnutím zradil množstvo ľudí. "Situáciu vyriešil vo svoj prospech a v obrovský neprospech svojich voličov, ale aj celého Slovenska," uzavrel Matovič.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá