Udeľte dekanské voľno, žiadajú študenti pred pochodmi

Udeľte dekanské voľno, žiadajú študenti pred pochodmi
Zdroj foto: SITA/Radoslav Maťaš
Študentská rada vysokých škôl je presvedčená, že akademická obec má reagovať na súčasnú spoločenskú situáciu.

Práve preto členovia rady odoslali rektorom a dekanom slovenských vysokých škôl a univerzít list so žiadosťou o podporu iniciatívy Za slušné Slovensko udelením dekanského voľna v čase konania občianskych pochodov. „Ako zástupcovia vysokoškolákov vnímame slobodu prejavu na akademickej pôde ako základ demokratickej spoločnosti," píše sa v liste. Informuje o tom facebookova stránka študentskej rady.

Organizátori pochodov za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú v utorok požiadali predstaviteľov akademickej obce, aby sa postavili za ich požiadavky, ktorými sú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a novú, dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin. Pochod bude tento piatok v Bratislave a ďalších mestách. Organizujú ho Katarína Nagy Pázmany, Peter Nagy, Karolína Farská a Juraj Šeliga, ktorí organizovali aj minulotýždňový pochod Nechceme späť 90-te. Minulý piatok si podľa odhadov prišlo uctiť pamiatku Jána a Martiny 20 až 25-tisíc ľudí, vrátane prezidenta Andreja Kisku.

Do výzvy sa začali zapájať viaceré univerzity. Rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach udelil študentom a zamestnancom voľno na tento piatok od 13:00, dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave od 12:00.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá