V Bratislave sa konal pochod za zavraždeného novinára

V Bratislave sa v stredu konal pochod za novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú. Protestné zhromaždenie s názvom Nechceme žiť v Mafiánskom štáte, sledoval aj náš kolega Pavol Kirinovič.

Účastníci spomienkového pochodu v Bratislave pod názvom Nechceme žiť v mafiánskom štáte, ktorý sa konal na pamiatku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, sa zhromaždili pred úradom vlády. Išlo o pietny protest, ľudia nosili sviečky, niektorí mali Kuciakovu fotku či transparenty o mafii a vražde.

Pochod, ktorý organizovalo hnutie OĽaNO, sa začal o 17:00 zhromaždením na Námestí SNP. Od zúčastnených zazneli vety ako Chcú nás umlčať alebo Nenecháme sa zastrašiť. Hnutie OĽaNO zároveň vyzvalo ľudí, aby prišli aj na pochod v piatok a dodalo, že toto je križovatka.

Anne Remiášovej, matke zavraždeného Roberta Remiáša, sa triasol hlas, keď sa prihovorila rodinám pozostalých. "Opäť prežívam tú hrôzu, keď zomierajú mladí ľudia. Zdieľam bolesť s rodinami. Nedovoľte, aby zomierali deti len preto, že gauneri majú prepojenie na vládu," uviedla na zhromaždení. Účastníci pochodu by mali ďalej pokračovať až pred komplex Bonaparte.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá