Polícia vtrhla do táboriska odporcov vlády, zadržala vyše sto ľudí

Polícia vtrhla do táboriska odporcov vlády, zadržala vyše sto ľudí
Zdroj foto: SITA/AP
Ukrajinská polícia v sobotu urobila záťah v stanovom tábore, ktorý si odporcovia vlády vybudovali v Kyjeve v blízkosti budovy parlamentu. Počas razie došlo k potýčkam medzi policajtmi a demonštrantmi. Informoval o tom na denník Ukrajinská pravda. Podľa agentúry UNIAN polícia zadržala vyše 100 ľudí. Najmenej desať ľudí utrpelo pri potýčkach zranenia.

Hovorca ukrajinského ministerstva vnútra vysvetlil, že polícia koná v súlade so súdnym príkazom a v rámci vyšetrovania radu trestných činov, čo súvisí s potýčkami medzi políciou a obyvateľmi tábora z 27. februára. Hovorca uviedol, že dnešné "pokusy brániť výkonu spravodlivosti polícia rieši v súlade so zákonom".

Dodal, že počas razie policajní vyšetrovatelia v stanovom tábore objavili dva predmety "podobajúce sa na trieštivé granáty". Polícia zhabala aj deväť ručných granátov RGD-5, niekoľko dymových granátov a zápalné fľaše. Podľa agentúry UNIAN zamestnanci technických služieb mesta Kyjev začali následne stanový tábor likvidovať.

Tábor vznikol vlani v októbri z iniciatívy podporovateľov politických reforiem na Ukrajine. Demonštranti na čele s vodcom Hnutia nových síl Michailom Saakašvilim žiadali prijať zákony o obmedzení poslaneckej imunity, vzniku protikorupčného súdu a o impeachmente prezidenta.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá