Polícia musela chrániť neofašistov pred antifašistami, stretov pribúda

Dvaja policajti sa zranili a dvoch demonštrantov zatkli v meste Turín na severe Talianska, kde došlo k potýčke medzi antifašistickými demonštrantmi a tamojšou políciou. S odvolaním sa na miestne médiá o tom informovala agentúra AP.

Protest antifašistov sa uskutočnil na mieste, kde sa konala kampaň neofašistického hnutia CasaPound, uviedla talianska tlačová agentúra ANSA. Polícia proti demonštrantom, ktorí sa pokúšali prelomiť bariéru, aby sa dostali bližšie k podujatiu, použila vodné delo a slzotvorný plyn.

Podľa agentúry ANSA niekoľko demonštrantov hádzalo kamene a fľaše. Situácia sa upokojila po dvoch hodinách. V piatok vypukla potýčka medzi políciou a antifašistickými protestujúcimi aj v Bologni. Ďalšia antifašistická demonštrácia je naplánovaná na sobotu v Ríme. Stane sa tak pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v Taliansku uskutočnia 4. marca. Antiimigračná strana Liga Severu na rovnaký deň naplánovala demonštráciu v Miláne.

V Taliansku sa momentálne zoširoka hovorí o riziku návratu neofašistov. Celonárodnú debatu vyvolala streľba v uliciach mesta Macerata v strednom Taliansku, kde 3. februára pravicový radikál postrelil v uliciach niekoľkých afrických migrantov.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá