Vrah z Floridy patril k belošskej nacionalistickej milícii, tvrdí jej líder

Líder americkej belošskej ultranacionalistickej organizácie Jordan Jereb tvrdí, že Nikolas Cruz, obvinený zo streľby na floridskej strednej škole, pri ktorej zahynulo 17 ľudí, bol členom jeho skupiny a zúčastňoval sa polovojenských výcvikov v meste Tallahassee. Cruz sa medzitým ku krvavému útoku priznal.

Jereb, vodca skupiny Milícia Floridskej republiky, uviedol, že jeho organizácia chce dosiahnuť, aby sa Florida stala rasovo čistým belošským štátom. Povedal, že skupina organizuje "spontánne a nepravidelné demonštrácie", pričom sa usiluje nebyť súčasťou moderného sveta.

Jareb poznamenal, že Cruza nepozná osobne, a že "konal na vlastnú päsť a jedine on je zodpovedný za to, čo urobil." Tiež dodal, že Cruz mal "problémy s dievčaťom" a myslí si, že načasovanie útoku na Deň svätého Valentína nebolo náhodné.

Devätnásťročného Nikolasa Cruza obvinili po streľbe na floridskej strednej škole v meste Parkland zo 17 úkladných vrážd a súd vo štvrtok nariadil jeho väzobné stíhanie bez možnosti zloženia peňažnej záruky. Stredajší masaker je najkrvavejšou streľbou v škole v USA za posledných päť rokov.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá