Z behu na lyžiach si odnáša zlato Nórka, Procházková na 58. mieste

15.2.2018 09:09

Nórska bežkyňa na lyžiach Ragnhild Hagová získala na ZOH v Pchjongčchangu zlatú medailu na 10 km voľnou technikou.

Striebro vybojovala so stratou 20,3 s Švédka Charlotte Kallová, na bronzovej priečke skončili zhodne s odstupom 31,9 s Nórka Marit Björgenová a Fínka Krista Pärmäkoskiová. Slovenka Alena Procházková obsadila 58. priečku so stratou 3:59 min.

Kallová chcela nadviazať na zlato zo skiatlonu a do prvej polovice pretekov sa držala na vedúcej pozícii. Hagová však zaostávala iba minimálne a postupne znižovala svoju stratu. Na prvom medzičase mala minimálnu stratu aj Švajčiarka Nathalie Von Siebenthalová, tá však napokon za zlatou Nórkou zaostala o takmer 50 sekúnd a skončila až šiesta.

Hagová bola na treťom medzičase už prvá, postupne zvyšovala svoj náskok pred Kallovou i ďalšími pretekárkami a dosiahla životný úspech. Björgenová ukoristila vďaka skvelému finišu už svoju 12. olympijskú medailu. Procházková štartovala s číslom 53 a od prvých metrov sa držala v šiestej desiatke poradia. Napokon ju v cieli klasifikovali na 58. mieste.