KDH žiada, aby sa Lidl ospravedlnil Slovákom za vymazané kríže

3.9.2017 11:02

Spoločnosť Lidl podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca hrubo zavádza svojich zákazníkov tým, že na svojich obaloch gréckych potravín, vymazala kríže z pravoslávnych kostolov. Ako povedal Zajac, Lidl pod údajnou zámienkou náboženskej neutrality mení skutočnosť na virtuálnu realitu.

KDH žiada, aby sa Lidl ospravedlnil Slovákom za vymazané kríže
ČTK

„KDH žiada, aby sa spoločnosť Lidl ospravedlnila svojim slovenským zákazníkom za takúto hrubú manipuláciu! Medzinárodná obchodná firma, ako je aj Lidl , si musí byť vedomá aj spoločenskej zodpovednosti za svoje konanie, ktoré v tomto prípade vyvolalo pohoršenie u slovenských občanov,“ vyhlásil Zajac.

Na miestach, odkiaľ pochádzajú tieto fotografie (grécky ostrov Santorini), podpredseda KDH bol, tak ako aj niekoľko stotisíc návštevníkov ročne. „Na kopulách pravoslávnych kostoloch sú kríže, na ktoré sú právom hrdí všetci Gréci, ale aj ostatní kresťania. Všetci návštevníci Grécka chápu, že tento symbol kresťanstva je súčasťou histórie, ale aj súčasnosti Grécka. Veď aj celá Európa, ktorej súčasťou je aj Slovensko, stojí na kresťanských základoch,“ povedal Pavol Zajac.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok