Nemocnica v Banskej Bystrici mení status. Z fakultnej sa stane univerzitná

včera 16:30 , Aktualizované: včera 18:38

Fakultná nemocnica v Banskej Bystrici bude po novom univerzitnou nemocnicou. Znamená to väčšie zapojenie nemocnice do vzdelávania budúcich lekárov a zdravotníckych pracovníkov.

Banskobystrická Rooseveltova nemocnica sa zmení z fakultnej na univerzitnú. V meste tak vznikne nová lekárska fakulta, ktorá bude vychovávať budúcich medikov. Ide o dôležitý krok, lebo jeho cieľom je vyriešiť nedostatočný počet lekárov v Banskobystrickom kraji.

Okrem výstavby novej Rooseveltovej nemocnice získava Banská Bystrica aj novú lekársku fakultu. Vláda na rokovaní v Kriváni rozhodla, že fakultná nemocnica sa mení na univerzitnú.

Tento krok má pomôcť zvrátiť negatívny trend nedostatočného počtu lekárov v banskobystrickom regióne. Práve tento kraj patrí medzi tie, kde je ich dostupnosť najnižšia.

Podľa odborníkov banskobystrická nemocnica ako jediná na Slovensku spĺňa prísne kritériá tzv. kvartérnej starostlivosti, čo je najvyšší stupeň, aký môže nemocnica dosiahnuť.

Rooseveltova nemocnica mohla byť univerzitnou už oveľa skôr, uvažovalo sa o tom už v 60. rokoch, ale nakoniec to vyšlo až teraz.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"