VIDEO: Nehoda, ktorú nevidíte každý deň. Zametacie vozidlo vošlo do cesty električke, vodič je v nemocnici
V Bratislave v časti Nové Mesto došlo v piatok (10. 7.) ráno k dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazila električka s čistiacim strojom.
Vodič zametacieho auta mal podľa doterajších zistení vojsť priamo do jazdnej dráhy električky, ktorej vodič už nemal možnosť nárazu zabrániť.
Zametacie vozidlo sa po zrážke prevrátilo a jeho vodič utrpel zranenia, pre ktoré ho previezli do nemocnice. Dychové skúšky u oboch vodičov mali negatívny výsledok.
Z dôvodu dopravnej nehody je prerušená premávka električiek linky 4 v úseku Trnavské mýto - Stanica Nové Mesto. Električky sú od zastávky Trnavské mýto presmerované na konečnú Astronomickú. „Náhradná autobusová linka X4 premáva v úseku Blumentál - Stanica Nové Mesto, kde je zabezpečený prestup na linku 4 v smere Zlaté piesky,“ priblížil DPB na webe.
Polícia apeluje na verejnosť
Polícia v tejto súvislosti pripomína, aby chodci, cyklisti, ale aj vodiči boli obozretní a mysleli na to, že brzdná dráha vozidiel MHD je dlhšia než vozidiel individuálnej dopravy.
„Električka má v zmysle zákona o cestnej premávke na priechodoch pre chodcov či na električkových priecestiach prednosť. Taktiež apelujeme na chodcov, ktorí prechádzajú cez električkovú trať, aby sa najprv vždy vizuálne presvedčili, že električka neprichádza. To najmä ak majú v ušiach slúchadlá, a aby zároveň sledovali aj dianie okolo seba a nielen obrazovku telefónu,“ ozrejmil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.
Polícia v tejto súvislosti pripomenula, že vozidlá MHD majú dlhšiu brzdnú dráhu než osobné autá a električky majú na priechodoch i električkových priecestiach prednosť. Chodcov, cyklistov aj vodičov preto vyzvala na zvýšenú opatrnosť.
Kamión skončil mimo diaľnice D1 pred Spišským Štvrtkom. Vodič nehodu neprežil, zostal zakliesnený pod vozidlom
Máš dobrý tip na reportáž?
Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.
Zistiť viac