Kuffa ide do rizika. Ak mu eurokomisia nedá za pravdu so zonáciou, odstúpi. Ak áno, čaká ospravedlnenie ministrov

dnes 09:21

Ak Európska komisia nedá štátnemu tajomníkovi ministerstva životného prostredia Filipovi Kuffovi pri téme vládnej pripomienky k zonáciám národných parkov za pravdu, zo svojej funkcie odstúpi.

Filip Kuffa
Foto: TASR/Michal Svítok

Ak by však vyhodnotila, že pripomienka predstavuje pre plán obnovy problém, očakáva, že sa ministri verejne ospravedlnia. Kuffa to vyhlásil v relácii TASR TV Štúdio TASR.

„Ja som na to teda upozornil v Slovenskom rozhlase, tým pádom pre mňa nemá už nejak zmysel ďalej do toho vŕtať,“ uviedol Kuffa. Opakovane odmietol, že by klamal, ako to o ňom vyhlásil minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS).

Spor o zonácie a presun zamestnancov

Poukázal, že envirorezort a jeho organizácie majú pod seba prebrať zamestnancov i techniku štátneho podniku Lesy SR z oblastí, ktoré správy národných parkov získajú. Tarabova argumentácia, že Lesy SR sa majú o národné parky starať najmä po kalamitách a v podobných prípadoch, tak nedáva zmysel.

Kuffa okrem toho deklaroval, že po zonácii by nemali zostať ľudia pracujúci v lesoch bez zamestnania. Väčšina tých, ktorí v štátnom podniku Lesy SR prídu o prácu, by ju mali nájsť v organizačnej štruktúre ministerstva životného prostredia.

„Ja si skôr myslím, že to sa môže maximálne preniesť na nejakých ľudí, ktorí sú asi v dôchodkovom veku. Ani štátny podnik, nevidel som také iniciatívy, že by mal nejaké snahy prepúšťať,“ uviedol.

O Tarabovej budúcnosti hovorí opatrne

Štátny tajomník zároveň priamo neodpovedal na otázku, či by sa od októbra mohol stať novým šéfom envirorezortu.

Podľa svojich slov berie politické vyjadrenia súvisiace s odchodom Tarabu s rezervou. „Ja sa držím pri zemi a hovorím: pokým to reálne nebude, nemá zmysel sa ani nejako extra k tomu vyjadrovať,“ myslí si.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"