Lotyši opäť bodovali, po výhre nad Talianmi sú na čele skupiny

9.5.2017 21:36

Hokejisti Lotyšska zvíťazili v dueli na MS nad Talianskom 2:1 a po troch zápasoch vedú kolínsku A-skupinu s plným počtom deviatich bodov. O ich výhre rozhodol v 59. minúte Andris Džerinš, ktorý strelil oba góly svojho tímu.

Taliani sa od úvodu snažili dostať sa do vedenia a aktívny pohyb z úvodu pretavili do gólu v 4. minúte, keď sa presadil Insam. Lotyši sa postupne dostali do tempa a v 12. minúte vyrovnali, keď v presilovke Džerinš tečoval Galvinšovu strelu. Po zvyšok prvej časti boli Lotyši mierne aktívnejší, ale nerozhodný stav sa už nezmenil.

Tempo hry v druhej tretine opadlo a zaujímavých príležitostí veľa nebolo. Taliani si šance vypracovali najmä počas presilovky v 25. minúte, ale brankár Merzlikins zmaril ich pokusy. V tretej časti mali výraznú hernú i streleckú prevahu Lotyši, ale obrana Talianov dlho odolávala. Už sa zdalo, že sa bude predlžovať, keď v 59. minúte rozhodol o triumfe tímu z Pobaltia Džerinš.

A-skupina (Kolín):
Taliansko - Lotyšsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 4. Insam (Traversa) - 13. Džerinš (Galvinš, Daugavinš), 59. Džerinš (Rob. Bukarts). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Wehrli (Švajč.) - Dedioulia (Biel.), Otmachov (Rus.), vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6332 divákov.
Taliansko: Andreas Bernard - Larkin, Zanatta, Hofer, Helfer, S. Marchetti, Egger, Miglioranzi, Glira - Scandella, Morini, Frigo - Insam, Anton Bernard, Traversa - D. Kostner, Andergassen, S. Kostner - Lambacher, Goi, Gander
Lotyšsko: Merzlikins -  Sotnieks, Kulda, Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis - Daugavinš, Džerinš, Rob. Bukarts - Sprukts, Rih. Bukarts, Indrašis - Skvorcovs, Girgensons, Keninš - Bičevskis, Blugers, Meija - Pavlovs