Ferenčák po víkendovom napadnutí vypovedá na polícii. O jeho ochrane rezort vnútra ešte rozhoduje

dnes 14:06

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Ján Ferenčák vypovedá na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Prešove pre napadnutie jeho osoby v sobotu (25. 4.) v Kežmarku.

Ján Ferenčák
Foto: TASR/Veronika Mihaliková

Útok ho nezastrašil

„Idem na úkon ako poškodený, kde celý príbeh a celé udalosti, ktoré sa udiali, popíšem vyšetrovateľovi. Momentálne tento čin prevzal Úrad boja proti organizovanej kriminalite,“ povedal pred výsluchom novinárom Ferenčák. V utorok podľa jeho slov absolvoval lekársku prehliadku u všeobecného lekára.

„Moje vypočutie je veľmi dôležité pre procesnú stránku, aby mohol vyšetrovateľ pokračovať. Ani tento podlý čin, ktorý sa mi stal, že som bol napadnutý zozadu a zboku úderom do tváre, ma nezastrašil,“ doplnil Ferenčák.

Na otázku, či išlo o politicky motivovaný útok, odpovedal, že to nevie vylúčiť. „Pretože neviem si ani predstaviť, aby tam nejaký iný motív mohol byť. Takéto konanie nie je prípustné v spoločnosti, ktorá garantuje bezpečnosť pre každého občana,“ skonštatoval.

Ferenčák tvrdí, že aktívne komunikuje s úradom pre ochranu ústavných činiteľov a momentálne zvažuje, aké kroky na svoju ochranu a ochranu jeho blízkych budú poskytnuté. Informácie o páchateľovi má len z médií. Pevne verí, že páchateľ tohto násilného činu bude zadržaný a bude voči nemu vyvodená zodpovednosť

Ferenčák bol uplynulý víkend fyzicky napadnutý v prítomnosti jeho dcéry, pričom ho útočník udrel do hlavy. Prešovská krajská polícia neskôr potvrdila, že kežmarský vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre prečin útoku na verejného činiteľa a výtržníctvo.

Poskytovanie ochrany je v štádiu riešenia

Nezaradenému poslancovi Národnej rady SR Jánovi Ferenčákovi v súčasnosti nie je poskytovaná ochrana Úradom pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra (MV) SR. Informoval o tom hovorca rezortu vnútra Matej Neumann. „Uvedená vec je v štádiu riešenia,“ dodal.

To, že nezaradenému poslancovi parlamentu ako ústavnému činiteľovi by mala byť poskytnutá ochrana, povedal v pondelok (27. 4.) predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD). Upozornil, že Ferenčák môže byť predmetom ďalších podobných útokov ako ten, ku ktorému došlo počas víkendu.

Pozrite si vyjadrenie Jána Ferenčáka o jeho napadnutí:

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"