NHL: Crosby porazil Ovečkina, Ottawa a Pittsburgh sa ujali vedenia

TA3 TASR SITA nhl.com
28.4.2017 07:19

Hokejisti Pittsburghu triumfovali v prvom dueli semifinále Východnej konferencie NHL na ľade Washingtonu 3:2 a ujali sa vedenia v sérii. Z mikrosúboja Alexander Ovečkin - Sidney Crosby vyšiel na úvod víťazne kapitán hostí, ktorý sa pod výhru obhajcu Stanleyho pohára podpísal dvoma gólmi v priebehu 52 sekúnd.

Domáci kanonier Ovečkin zaznamenal jeden presný zásah. "Tučniaci" síce stratili v zápase dvojgólový náskok, napokon však uspeli ľade víťaza základnej časti, o ich triumfe rozhodol gól Nicka Bonina z 53. minúty.

V druhom konferenčnom semifinále Ottawa zdolala doma New York Rangers 2:1 a v sérii 2. kola play off vedie 1:0. Víťazný gól Senators strelil v 56. minúte švédsky obranca Erik Karlsson, ktorý prekvapil krajana Henrika Lundqvista strelou od mantinelu z bránkovej čiary.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Ottawa - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) - stav série 1:0
Góly: 39. Dzingel (Burrows, Turris), 56. E. Karlsson (Hoffman, Methot) - 28. McDonagh (Zuccarello, Bučnevič)

Washington - Pittsburgh 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) - stav série 0:1
Góly: 39. Ovečkin (Eller, Oshie), 49. Kuznecov (Niskanen) - 21. Crosby (Guentzel, Hörnqvist), 22. Crosby (Hörnqvist, Määttä), 53. Bonino (S. Wilson, I. Cole)