Ivanka Trumpová navštívila summit žien. Vypískali ju

Dcéra amerického prezidenta Ivanka Trumpová sa stretla s vlnou nesúhlasu z publika, keď počas utorkovej panelovej diskusie v Berlíne obhajovala postoj svojho otca Donalda Trumpa k ženám. Debata sa uskutočnila v rámci summitu Women20, na ktorom sa zišli ženy z krajín skupiny G20.

Ivanka Trumpová sa na diskusii o ekonomickom a kariérnom raste žien zúčastnila spoločne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, s generálnou riaditeľkou MMF Christine Lagardeovou či s holandskou kráľovnou Máximou. Piskot z publika sa ozval, keď Trumpová svojho otca popísala ako "obrovského podporovateľa rodín a ich prosperity", priblížila spravodajská stanica BBC.

Trumpová reagovala aj na mediálnu kritiku svojho otca v súvislosti s hanlivými či obscénnymi výrokmi o ženách. Uviedla pritom, že svojho otca v takomto opise nespoznala, a nespoznali by ho ani "tisíce" ďalších žien, ktoré pre neho v minulosti pracovali. "Povzbudil ma a umožnil mi dosiahnuť úspech. Vyrastala som v dome, v ktorom neexistovali prekážky ohľadne toho, čo by som mohla dokázať," dodala.

Dcéra Donalda Trumpa pricestovala do Berlína na priame pozvanie nemeckej kancelárky. Jej návšteva v Nemecku bola vnímaná aj ako pokus o vytvorenie ďalšej komunikačnej línie medzi nemeckou vládou a americkým prezidentom. Trumpová počas pobytu v Berlíne navštívila odbornú školu, americkú ambasádu aj známy Pomník zavraždeným Židom Európy neďaleko Brandenburskej brány.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá