Návrh na Lipšicovu obžalobu v kauze nehody je na prokuratúre

Návrh na Lipšicovu obžalobu v kauze nehody je na prokuratúre
Zdroj foto: SITA/Marko Erd
Na Krajskú prokuratúru v Bratislave bol doručený návrh na podanie obžaloby v kauze smrteľnej nehody, ktorú mal zapríčiniť exposlanec Daniel Lipšic.

"V predmetnej trestnej veci bol na Krajskú prokuratúru Bratislava doručený spisový materiál spolu s návrhom vyšetrovateľa na podanie obžaloby na obvineného," uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek. "Zatiaľ nedáme stanovisko k ďalšiemu postupu v tejto veci," povedala Lipšicova obhajkyňa a bývalá dlhoročná prokurátorka Generálnej prokuratúry SR Eva Mišíková.

Polícia ukončila vyšetrovanie dopravnej nehody bývalého poslanca NR SR, pričom vyšetrovateľ mal podať návrh na obžalobu. Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Podľa informácií, ktoré TV Markíza poskytla hovorkyňa KR PZ v Bratislave Lucia Mihalíková, vyšetrovateľ spis odovzdal na príslušnú krajskú prokuratúru.

Lipšic zrazil 72-ročného muža 19. septembra 2016 vo večerných hodinách na križovatke bratislavských ulíc Kutuzovova a Vajnorská. Bezprostredne po udalosti mu poskytol prvú pomoc. Podrobil sa skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Staršieho chodca potom previezli do nemocnice, kde zraneniam podľahol.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá