Chcete byť ďaleko od Trumpa? Musíte ísť na ostrov pri Afrike

Chcete byť ďaleko od Trumpa? Musíte ísť na ostrov pri Afrike
Zdroj foto: SITA/AP
Ak chcete stratiť z očí Donalda Trumpa alebo akúkoľvek nehnuteľnosť nesúcu jeho meno, musíte ísť do opusteného mesta na púštnom ostrove pri pobreží Afriky - to je od toho všetkého najvzdialenejšie, napísal americký denník Washington Post.

Nehnuteľnosti na štyroch kontinentoch

"Nad obchodným impériom Donalda Trumpa nikdy nezapadá slnko. Nehnuteľnosti s jeho značkou – zväčša hotely a golfové ihriská – sú na štyroch zo siedmich kontinentov," napísali noviny.

Washington Post použil Voroného diagram a mapovací program QGIS na vypočítanie vzdialenosti medzi určitými objektmi a nájdenie miesta, ktoré leží najďalej od nehnuteľnosti s nápisom Trump.

"Existuje perfektné miesto pre tých, ktorí sú dosť dobrodružní na to, aby ho vyhľadali: malý ostrov pri pobreží Angoly. Najbližší Trumpov majetok – golfový klub v Dubaji - je vzdialený 6560 kilometrov," napísal Washington Post.

Na ostrove nie je signál

Ostrov Baia dos Tigres býval v minulosti piesočnatým polostrovom na hranici Angoly s Namíbiou. V 60. rokoch minulého storočia ho silná búrka oddelila od pevniny a stal sa z neho ostrov. V minulosti tam bolo aj malé mesto, no od 70. rokov je neobývané.

"A teraz čaká na teba. Keď sa tam dostaneš, unikol si. Nie je tam telefónny signál, takže si od všetkého odrezaný. Žiadny internet. Žiadne oznamovacie prostriedky. Len ty, veľa slanej vody a veľa rýb. A najbližšia nehnuteľnosť so značkou Trump je ďalej než z akéhokoľvek iného miesta na Zemi," láka denník.

Washington Post dodal, že z možností vylúčil Antarktídu, lebo nepredpokladá, že by tam chcel niekto žiť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá