Americké mesto propaguje miestny festival. Použilo fotku z Prahy

Americké mesto propaguje miestny festival. Použilo fotku z Prahy
Zdroj foto: Twitter.com/Concord Monitor News‏
Autobus jazdiaci na severovýchode Spojených štátov zdobí veľkoformátová fotografia Prahy. Použili ju organizátori miestneho umeleckého festivalu na propagáciu akcie, ktorá sa začína v máji v meste Concord v štáte New Hampshire.

Autobus zdobia štyri fotografie

Podľa denníka Concord Monitor im používanie fotografie z tisícok kilometrov vzdialeného mesta na inom kontitente nepríde nevhodné.

Reklamný autobus linkovej spoločnosti Concord Coach, ktorý jazdí medzi metropolami New Hampshire a Boston, je pod propagačnými heslami ozdobený štyrmi fotografiami. Dve z nich zobrazujú Concord a prírodu v jeho okolí, zatiaľ čo dve ostatné pochádzajú z Európy.

Na tretej je pouličný maliar v talianskych Benátkach a štvrtá zobrazuje letný podvečer v pražskej záhradnej reštaurácii Reigrovy sady.

Fotku vytvorila Američanka

Podľa concordského denníka organizátori akcie získali tieto fotografie na webovej stránke pexels.com, kam ľudia umiestňujú fotografie na bezplatné komerčné využitie. Autorka pražskej fotografie, Američanka z Ohia, objasnila, že ju vytvorila v roku 2014 počas študijného pobytu v českej metropole.

"Je to snaha vykresliť Concord ako kultúrne mesto, ktorým je," povedal o kampani Tim Sink z concordskej obchodnej komory. Dodal, že reklama má nalákať do mesta ľudí, ktorí ním často len prechádzajú.

Pokiaľ ich k tomu inšpiruje fotka, ktorá zachytáva ľudí s výhľadom na centrum Prahy, kampaň podľa organizátorov splní účel.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá