Slovensko opäť nestačilo na Švajčiarov, nestrelilo ani gól

Slovensko opäť nestačilo na Švajčiarov, nestrelilo ani gól
Zdroj foto: SITA/Tomáš Somr
Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v dueli Euro Hockey Challenge v Žiline so Švajčiarskom 0:3. Vo štvrtom zápase prípravy na MS v Paríži a Kolíne nad Rýnom si pripísali druhú prehru.

Žilina si prevzala medaily

Najbližšie sa zverenci Zdena Cígera predstavia v prípravných stretnutiach s Fínskom 19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave. Odvetný zápas medzi Slovenskom a Švajčiarskom v Žiline mal slávnostný úvod. Hokejisti MShK Žilina si pred jeho začiatkom prevzali z rúk riaditeľa Pro Hokeja Richarda Lintnera a generálneho sekretára SZĽH Miroslava Valíčka bronzové medaily, ktoré si vybojovali v Tipsport Lige v prebiehajúcej sezóne.

Ako prvý musel po úvodnom buly zasahovať brankár hostí Hiller, ktorého sa snažil tvrdou strelou prekvapiť Dravecký. Slovenskí reprezentanti boli aktívnejší aj v ďalšom priebehu prvej tretiny, hra sa odohrávala prevažne v obrannom pásme Švajčiarska, Janus musel zasahovať iba sporadicky.

Šťastie však mal v 11. minúte po dorážke Romyho, ktorý netrafil puk ideálne. Peknou kombináciou sa Slováci predviedli v 15. minúte, zakončujúci Vandas však mieril bekhendom iba do brankára Hillera. Prvú tretinu ukončil spoločne so sirénou nedovolený zákrok švajčiarskeho obrancu Geeringa.

Mali sme šancu na vyrovnanie

Druhú časť hry tak Slováci začali v početnej výhode, najusilovnejším strelcom bol počas nej Bakoš, ale z jeho troch streleckých pokusov neprešiel do siete ani jeden. Janus musel na druhej strane zasahovať po tvrdej strele Martiho v 24. minúte. Veľkú šancu na otvárací gól mal o dve minúty neskôr obranca Mikuš, ale zoči-voči Hillerovi namieril iba do jeho tela.

Potom si zahrali presilovku aj Švajčiari po faule Suju, ale brániaca sa štvorica Slovenska nedovolila hosťom dostať sa bližšie k bránke a pohodlne oslabenie zvládla. V polovici zápasu prepukla na tribúnach žilinského zimného štadióna veľká radosť, ale strela Suju skončila iba na bočnej sieti a následne sa Hiller vyznamenal aj po vzruchu, ktorý pred jeho bránkou spôsobila trojica Preisinger, Vandas, Svitana.

Odpoveď Helvétov prišla vzápätí, ale dobrú príležitosť Riata zneškodnil Janus. Dve minúty pred koncom sa už však hostia mohli radovať, keď sa presadil Hollenstein. Krátko nato mohol vyrovnať Cingel, no v dobrej pozícii namieril iba do brankára.

Zamerali sa na útok

Tretiu tretinu začali Slováci veľkou aktivitou, gól mal na hokejke najskôr Lušňák a po ňom aj Suja, ale Hiller bol stále neprekonaný. Švajčiarov podržal aj v 50. minúte, keď mali Slováci opäť možnosť presilovky. Hostia sa do útoku dostávali čoraz menej, zamerali sa na pozornú obranu.

V 55. minúte sa do dobrej šance prepracoval Libor Hudáček, strelou švihom len tesne minul bránku. Ihneď nato však udrelo na opačnej strane, Paschoud sa ocitol sám pred Janusom a definitívne rozhodol o švajčiarskom víťazstve. V samom závere ešte potvrdil výhru Helvétov Ambühl. Slováci nedokázali svojmu súperovi odplatiť prehru zo štvrtkového zápasu.

Prípravný zápas Euro Hockey Challenge v Žiline:
Slovensko - Švajčiarsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:3)
Góly: 38. Hollenstein (Praplan, Genazzi), 55. Paschoud (Ambühl), 60. Ambühl. Rozhodovali: Baluška, D. Konc - Orolín, Šefčík, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0.
zostavy:
Slovensko: Janus – Graňák, Čajkovský, Mikuš, Gernát, Švarný, Čerešňák, Kozák, Šedivý – L. Hudáček, Lušňák, Dravecký – Bakoš, Cingel, Kudrna – Bartánus, Suja, Hovorka – Vandas, Preisinger, Svitana.
Švajčiarsko: Hiller – Marti, Genazzi, Geering, Heldner, Paschoud, Loeffel, P. Baltisberger, Sutter – Herzog, Ambühl, Brunner - Hollenstein, Haas, Praplan – Suter, Romy, Riat – Schäppi, Almond, Ch. Baltisberger - Herren.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá