Muž spustil streľbu v základnej škole, zabil učiteľku a potom seba

Pri streľbe, ku ktorej došlo na základnej škole v kalifornskom San Bernardine, zahynuli dvaja dospelí a dvaja žiaci utrpeli zranenia. Na twitteri to oznámil šéf miestnej polície Jarrod Burguan s tým, prípad je podľa všetkého vraždou a následnou samovraždou. Škola spresnila, že medzi obeťami je učiteľka.

Incident na základnej škole North Park sa podľa šéfa polície odohral v triede. Dodal, že polícia prehľadáva okolie, ale žiadne ďalšie nebezpečenstvo už nepredpokladá. Hovorkyňa sanbernardinského školského okresu Maria Garciaová udalosť označila za prípad rodinných sporov.

Po streľbe sú mŕtvi dvaja dospelí, z ktorých jedným je pravdepodobný páchateľ, ktorý zastrelil učiteľa a po čine obrátil zbraň proti sebe. Dvaja žiaci školy boli so zraneniami prevezení do nemocnice.

O zdravotnom stave dvoch zranených detí nie sú informácie. AP uviedla, že ich do nemocnice prepravil vrtuľník. Spomínaná základná škola tesne susedí s kampusom Kalifornskej štátnej univerzity. Univerzita v reakcii na streľbu vyhlásila poplach a nariadila študentom a učiteľom, aby sa ukryli.

Kalifornské San Bernardino bolo v decembri 2015 dejiskom teroristického útoku, pri ktorom americký radikál pakistanského pôvodu Syed Farook so svojou ženou zastrelili 14 ľudí. Obaja pri čine zahynuli.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá