Našli dievča, ktoré vychovávali opice. Chodí po štyroch a nerozpráva

Našli dievča, ktoré vychovávali opice. Chodí po štyroch a nerozpráva
Zdroj foto: SITA/AP
Indická polícia zisťuje totožnosť dievčaťa, ktoré žilo v prírodnej rezervácii so skupinou opíc. Vek dievčaťa, ktoré nerozpráva, odhaduje na približne desať rokov.

Keď dieťa v januári našli, nemalo na sebe žiadne oblečenie, bolo podvyživené, chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme, povedal podľa agentúry AP lekár štátnej nemocnice v meste Bahrajč v severoindickom štáte Uttarpradéš.

Po pobyte v nemocnici, kde ho učia ľudskému správaniu, začalo dievča chodiť a normálne jesť pomocou rúk. Podľa lekárov ešte stále nevie rozprávať, ale rozumie, čo sa jej povie "a dokonca sa aj usmieva". Dievča potulujúce sa s opicami zbadali podľa miestneho policajta ako prví drevorubači. Zdalo sa im, že sa v ich spoločnosti cíti bezpečne. Keď sa im ho však pokúsili odobrať, opice ich odohnali.

Neskôr dievča zbadal v prírodnej rezervácii iný policajt. Keď na dievča zavolal, opice naňho zaútočili, ale podarilo sa mu ho zachrániť a odviezť vo svojom aute. Kým sa nezistí totožnosť dieťaťa, umiestnia ho do detského domova. Denník Times of India uviedol, že najdúch dostal prezývku "Mauglího dievča". Polícia vraj pracuje aj s verziou, že rodičia dieťa opustili.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá