Weiss už nečelí trestnému stíhaniu. Skutok sa nestal, tvrdí prokuratúra

Weiss už nečelí trestnému stíhaniu. Skutok sa nestal, tvrdí prokuratúra
Zdroj foto: SITA/Jozef Jakubčo
Trestné stíhanie voči slovenskému futbalovému reprezentantovi Vladimírovi Weissovi mladšiemu je zastavené. Informoval o tom hovorca Krajskej prokuratúry Michal Šúrek.

"Dnes prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I uznesením podľa paragrafu 215 ods. 1 písm. a) Trestného poriadku zastavil trestné stíhanie proti obvinenému Vladimírovi W. ml. vedené pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky podľa paragrafu 289 ods. 2 Trestného zákona, pretože je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. Citované uznesenie nie je právoplatné," uviedol Šúrek.

Polícia zastavila Vladimíra Weissa v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu. Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu.

Podľa vtedajšieho vyjadrenia obhajcu Kuráňa je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplýva, že Weiss motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. Prípad dozorovala Okresná prokuratúra Bratislava I. Tá aj riešila prípadné podanie obžaloby na súd.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá