Ukončili vyšetrovanie Weissa, polícia navrhuje obžalobu

Aktualizované:
Ukončili vyšetrovanie Weissa, polícia navrhuje obžalobu
Zdroj foto: SITA/Rastislav Blaško
Vyšetrovanie prípadu slovenského futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa ml., ktorý mal na začiatku októbra šoférovať pod vplyvom alkoholu, je ukončené.

Weissov obhajca rozhodnutie nekomentuje

"Vyšetrovanie uvedeného prípadu bolo vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I ukončené s návrhom na podanie obžaloby," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Lucia Mihalíková.

"Vzhľadom na skutočnosť, že som vždy rešpektoval a aj budem rešpektovať kompetencie orgánov činných v trestnom konaní, ale vo všeobecnosti všetkých štátnych orgánov, nebudem v tejto chvíli komentovať toto rozhodnutie. Už len z toho dôvodu, že som v rámci procesného úkonu oboznámenia sa s výsledkami vyšetrovania pochopil, že miera aktivity policajnej vyšetrovateľky smerujúca k návrhu na podanie obžaloby nezodpovedá obsahu vyšetrovacieho spisu a vykonaným dôkazom, z ktorých jednoznačne vyplýva, že môj klient je nevinný," uviedol obhajca Vladimíra Weissa Juraj Kuráň.

Nepodrobil sa dychovej skúške

Polícia zastavila Vladimíra Weissa v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila, a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia Juraja Kuráňa, obhajcu Vladimíra Weissa, je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície.

Vynechal kvalifikačné duely

Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplýva, že Vladimír Weiss motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. Prípad dozoruje Okresná prokuratúra Bratislava 1. Tá bude aj riešiť prípadné podanie obžaloby na súd.

Krídelník katarského klubu Al-Gharafa SC figuroval vo výbere reprezentačného trénera Jána Kozáka na kvalifikačné duely o postup na MS 2018 proti Slovinsku (0:1) a Škótsku (3:0). Kouč národného tímu ho napokon pre zachovanie pokoja v tíme rozhodol vynechať z pôvodnej nominácie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá