Vo veku 65 rokov zomrela česká speváčka Věra Špinarová

Vo veku 65 rokov zomrela v Motolskej nemocnici česká rocková speváčka Věra Špinarová. Oznámil to jej syn Adam Pavlík.

Mala zástavu srdca

Speváčka skolabovala minulý týždeň v stredu 22. marca počas koncertu v meste Čáslav v Stredočeskom kraji, kde ju postihla zástava srdca. Vďaka prítomnosti lekárky v sále a bleskovému zásahu záchranárov dostala okamžite prvú pomoc a po stabilizácii životných funkcií ju previezli vrtuľníkom do nemocnice.

Jej syn následne uviedol, že u Špinarovej nastala zástava srdca a jej stav je veľmi vážny. Najväčším hitom Věry Špinarovej bola lyrická balada talianskeho skladateľa Ennia Morriconeho z filmu Vtedy na západe, ktorú spievala s českým textom.

Medzi ďalšie nezabudnuteľné hity Špinarovej patria piesne Raketou na Mars, Kouzlo bílejch čar či duet s Petrou Janů To máme mládež.

Pravidelne koncertovala

Na hudobnej scéne pôsobila od roku 1967 v kapelách Flamingo či Majestic, neskôr prešla na sólovú dráhu. V roku 1976 skončila druhá na Bratislavskej lýre s piesňou Lúčenie, ktorú spievala slovensky.

Do revolúcie vydala sedem albumov a v 90. rokoch sa po dlhšej pauze pokúsila o návrat na výslnie s ďalšími tromi albumami. Pravidelne koncertovala až do marca tohto roku.

Na koncertoch ju sprevádzala kapela Adama Pavlíka, jej syna z prvého manželstva. V jednom zo svojich posledných rozhovorov vyhlásila, že ju teší "blbnúť na koncertoch. Stále ma náramne baví spievať českému publiku", citoval ju spravodajský server iDNES.cz.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá