Na stavenisku Jaguara zahynul robotník, pritlačila ho plošina

Na stavenisku Jaguara zahynul robotník, pritlačila ho plošina
Zdroj foto: SITA/Martin Havran
Pri prácach na výstavbe závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitre zahynul 22-ročný robotník. K tragickej udalosti došlo v pondelok 20. marca.

„Pracovník pracoval v koši pohyblivej pracovnej plošiny vo výške približne desať metrov. Pri jej obsluhe dal kôš plošiny do pohybu a následne došlo k pritlačeniu pracovníka medzi oceľovú strešnú konštrukciu a zábradlie koša plošiny. Pracovník utrpel zranenia, na základe ktorých v nemocnici zomrel,“ uviedol hlavný nitriansky inšpektor práce Róbert Bulla.

Na pracovisku kde sa smrteľný úraz stal, už Inšpektorát práce v Nitre vykonáva inšpekciu. Tá je zameraná na dodržiavanie predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

„Z doterajšieho šetrenia bolo zistených viacero porušení právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Miera zavinenia vo vzťahu k zodpovednosti za smrteľný úraz sú predmetom inšpekcie práce. Za zistené nedostatky môže byť uložená sankcia až do výšky 200.000 eur,“ povedal Bulla.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá