Stretnutie s Trumpom sa odkladá. Merkelová zrušila cestu do USA

Stretnutie s Trumpom sa odkladá. Merkelová zrušila cestu do USA
Zdroj foto: SITA/AP
Plánovanú návštevu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Spojených štátoch museli preložiť na piatok z dôvodu nepriaznivého počasia, ktoré má zasiahnuť východné pobrežie USA. Informovala o tom agentúra DPA.

Zrušili tisícky letov

Americká národná meteorologická služba vydala varovanie pred snehovou víchricou pre všetkých šesť štátov USA tvoriacich Nové Anglicko, celé štáty New York a New Jersey a časti štátov Pensylvánia, Ohio, Západná Virgínia, Maryland a Delaware. V zahrnutom regióne ležia aj veľké mestá ako Washington, Baltimore, Filadelfia, New York či Boston.

V najviac postihnutej oblasti, siahajúcej od juhovýchodnej Pensylvánie po juh Nového Anglicka, by mohlo napadať od 30 do 45 centimetrov snehu. Americké letecké spoločnosti už zrušili približne 4000 letov.

Pôjde o prvé stretnutie

Merkelová má s americkým prezidentom Donaldom Trumpom počas svojej prvej návštevy vo Washingtone od jeho nástupu do funkcie hovoriť o summite skupiny G20, ktorý sa uskutoční v Nemecku, a tiež o budúcnosti transatlantických vzťahov.

Merkelová sa vo februári stretla na bezpečnostnej konferencii v Mníchove s Trumpovým viceprezidentom Mikeom Penceom. Kancelárka vyjadrila ochotu spolupracovať aj s novou americkou administratívou a od Trumpovho nástupu pokračuje v obvyklom režime bilaterálnych vzťahov oboch krajín.

Donald Trump opakovane kritizoval utečeneckú politiku Angely Merkelovej, ktorú v jednom rozhovore označil za katastrofálnu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá