Trenčín zdolal Nové Zámky, Zvolen zvíťazil nad Liptovským Mikulášom

12.3.2017 20:05

Hokejisti Nových Zámkov skompletizovali menoslov štvrťfinalistov play-off Tipsport ligy 2016/2017.

Vedúci gól Nových Zámkov strelil McParland

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže v nedeľňajšom záverečnom 54. kole základnej časti síce prehral na ľade Dukly Trenčín 1:2 po predĺžení, ale získal potrebný bod a svojho súpera poslal do baráže.

Vedúci gól Nových Zámkov strelil v 38. min Nick McParland, v tretej tretine vyrovnal v 48. min trenčiansky obranca Adam Drgoň. Presný zásah útočníka Dukly Mareka Hecla v tretej minúte predĺženia prišiel neskoro. "Vojaci" na prienik do vyraďovacej časti potrebovali pred vlastnými fanúšikmi získať všetky tri body.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - záverečné 54. kolo - nedeľa:

HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 48. Drgoň (A. Šťastný, Marcel Hossa), 63. M. Hecl (Sojčík) - 38. McParland (Š. Novotný, Denis Rehák)

Vylúčení:
4:6 na 2 min, navyše: 62. Vopelka (Trenčín) OT 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Junek, Šefčík, 4911 divákov

Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. - M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa - J. Ručkay, J. Švec, Sojčík - Štumpf, Šimun, Vopelka - Denis Hudec, Sádecký, J. Gašparovič
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Š. Novotný, Denis Rehák, Makovský, J. Tibenský - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, M. Hudec, Hujsa - Čaládi, R. Lelkeš, McParland - Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Zvolen v play-off narazí na Žilinu

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali na domácom ľade nad nováčikom z Liptovského Mikuláša 4:1 v nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola slovenskej Tipsport ligy. Skóre duelu otvoril v 8. min domáci obranca Lukáš Dubeň.

Zvolenčania si vypracovali už dvojgólový náskok presným zásahom Samuela Petráša. Liptáci sa v úvodných sekundách tretej tretiny vrátili do zápasu zásluhou Matúša Sukeľa, ale v 51. min opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov slovenský reprezentačný útočník v drese Zvolena Radovan Puliš. Triumf Zvolenčanov spečatil 23 sekúnd pred koncom duelu druhým gólom Samuel Petráš.

"Bryndziari", ktorí zvíťazili už vo štvrtom zápase po sebe, ukončili základnú časť so ziskom 84 bodov na piatom mieste a v play-off Tipsport ligy sa stretnú so Žilinou. Liptovský Mikuláš získal počas nováčikovskej sezóny 2016/2017 dovedna 56 bodov a obsadil posledné desiate miesto tabuľky. Liptákov čaká baráž o zotrvanie v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži.

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 8. Dubeň (Habšuda, Jakubík), 27. S. Petráš (Puliš, P. Zuzin), 51. Puliš (P. Zuzin), 60. S. Petráš (Puliš, D. Krejči) - 41. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Brezniak)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Lauff - Korba, Riš, 1070 divákov

Zvolen: S. Baroš - Andersons, D. Krejči, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Habšuda, Jurák - P. Zuzin, Puliš, S. Petráš - Klhůfek, B. Mráz, L. Novák - Síkela, L. Jurík, Matis - Dubeň, Jakubík, Miloš Kelemen
Liptovský Mikuláš: A. Nagy - Burzala, Bobček, P. Luža, F. Oravec, M. Šiška, Bagin, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Brezniak - Piatka, Stümpel, A. Laco - Richard Huna, Oško, Róbert Huna

Triumf Košíc v Martine

Hokejisti Martina prehrali 2:3 po predĺžení s HC Košice v nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2016/2017.

Domáci v druhej tretine zásluhou Jaroslava Markoviča a Branislava Rapáča dokázali dva razy vyrovnať nepriaznivý stav, o ktorý sa postarali v 17. min Richard Jenčík a po polhodine hry veterán Peter Bartoš. V predĺžení rozhodol o triumfe "oceliarov" Jakub Suja.

MHC Martin - HC Košice 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Markovič (P. Koyš, Pulli), 34. B. Rapáč (Surovka, Brňák) - 17. Jenčík, 31. P. Bartoš (Klíma, J. Vašíček), 64. Suja (Deyl, Hričina)

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, J. Konc - Gajan, Smrek, 2512 divákov

Martin: Dzubina - L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Dírer
Košice: Habal - Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Koch - Rudolf Huna, Suja, J. Milý - Jenčík, Tibor Varga, Bicek - Šoltés, Boltun, Hričina - M. Bartánus, P. Bartoš, Klíma