Film o únose prezidentovho syna láme rekordy, predstihol aj bondovku

TA3 TASR
6.3.2017 16:08

Enormný divácky záujem vyvolal počas uplynulého víkendu slovenský politický triler Únos. Film inšpirovaný autentickými udalosťami 90. rokov si prišlo do slovenských kín pozrieť 67.369 divákov. Spolu s predpremiérami ho tak doteraz videlo 69.354 divákov.

Film o únose prezidentovho syna láme rekordy, predstihol aj bondovku
SITA/Marko Erd

Dostal sa na prvú priečku

"Film Únos režisérky a scenáristky Mariany Čengel Solčanskej sa dostal na prvú priečku vo víkendovej návštevnosti slovenských a českých filmov v našich kinách. Prekonal tak megahit Všetko alebo nič alebo film Červený kapitán či Bathory Juraja Jakubiska," informoval Emil Zvarík z distribučnej spoločnosti Continental film.

Ako ďalej uviedol, súčasne sa Únos dostal do rebríčka TOP 10 najlepších otváracích víkendov podľa návštevnosti v slovenských kinách a z ôsmeho miesta za sebou zanechal kinohity Fantastické zvery a ich výskyt, všetky diely Harryho Pottera či bondovku Spectre.

Inšpirovaný skutočnými udalosťami

Politický triler Únos sa inšpiroval skutočnými udalosťami únosu prezidentovho syna a atmosférou polovice 90. rokov. Mafia prepletená s tajnými službami, moc, ktorá sa neštíti najhorších praktík a naivní dobráci, ktorí si myslia, že spravodlivosť predsa musí existovať.

Lenže mafia sa neštíti smrti. Vyrieši mladá novinárka záhadný a krutý odkaz - bratovu hlavu pohodenú v igelitovej taške? Vyrieši vyšetrovateľ prípad, ktorý vyzerá jasne, avšak jeho výsledky by podťali nohy najmocnejším?

V hlavných úlohách účinkujú Rebeka Poláková, Maroš Kramár, Milan Ondrík, Dano Heriban, Ingrid Timková, Tomáš Hanák, Juraj Hrčka a ďalší. Film vstúpil do kinodistribúcie 2. marca. Realizoval sa v produkcii spoločnosti JMB FILM & TV PRODUCTION Milana Stráňavu, v spolupráci s RTVS a Štúdiom 727. Finančne ho podporil Audiovizuálny fond.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok