Mihál je prekvapený z postoja SaS po oznámení, že odchádza zo strany

Odchod jedného zo zakladajúcich členov SaS predsedu strany Richarda Sulíka "úprimne mrzí". Sulík vo svojom statuse na Facebooku priznal, že s liberálom Jozefom Mihálom mali názorové rozdiely v otázke migrantov. Druhým dôvodom jeho odchodu bola vraj jeho zaneprázdnenosť. Strana v stanovisku zdôraznila zdravotné problémy exministra. Mihál však tvrdí, že odchádza najmä "kvôli postojom predsedu".

Mihál: Dlho som veľa vecí toleroval

Poslanec a zakladajúci člen strany Sloboda a Solidarita Jozef Mihál sa rozhodol odísť zo strany. "Bye SaS. Odchádzam kvôli postojom predsedu. Tí, čo ma poznajú vedia, že som dlho veľa vecí toleroval a bol lojálny. SaS prestáva byť liberálnou stranou, ktorú som v rokoch 2008, 2009 ako jeden zo štyroch členov prípravného výboru zakladal," uviedol Mihál na sociálnej sieti. Zdôraznil, že jeho postoje sa nemenia - je liberálom a tým aj zostane.

"Včera vystúpil z SaS po ôsmich rokoch člen prípravného výboru a zakladajúci člen strany Jožo Mihál. Ťahali sme to spolu od samého začiatku a na rozdiel od biznis krídla, ktoré odišlo pred štyrmi rokmi (a čo dnes považujem za hviezdnu chvíľu SaS) ma Jožov odchod úprimne mrzí," uviedol na sociálnej sieti v utorok Sulík.

SaS hovorila o zdravotných problémoch

Mihál pre televíziu TA3 vyjadril prekvapenie z postupu SaS a stanoviska, ktoré strana vydala včera podvečer. "Pre jeho rozhodnutie máme pochopenie, pretože bol dlhodobo pod časovým tlakom, ktorý vyplýval z jeho verejných, straníckych funkcií a pravidelných školiteľských aktivít v oblasti daní a odvodov," uviedla v pondelňajšej reakcii na jeho rozhodnutie hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. 

Ako ďalej podotkla, jeho dilema medzi potrebou oddýchnuť si od politiky, venovať sa viac prednáškovej činnosti a rodine spolu s jeho nesúhlasom s niektorými postojmi predsedu SaS Richarda Sulíka vyústila nielen do častých absencií v parlamente, ale nakoniec aj do odchodu zo strany. "S tým sú úzko spojené jeho zdravotné problémy a odporúčania lekárov, aby zvoľnil svoje tempo. Toto strana Sloboda a Solidarita plne rešpektuje," dodala Svrčeková.

Stanovisko je podľa Mihála úplne "mimo pôvodnej dohody" a napriek tomu, že exminister odchádza v prvom rade pre postoje predsedu Sulíka, strana v ňom zdôrazňuje len jeho zdravotné problémy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá